PPHUB ABis

Żaluzje
Żaluzje okienne poziome


Żaluzje poziome są typowym elementem uzupełniającym okna - nadają im nowoczesny i bardzo estetyczny kształt i wygląd. Dzięki nim możliwe jest całkowite lub częściowe zaciemnianie okna. Co ważne, regulacja pozwala zabezpieczyć pomieszczenia przed przegrzaniem w ciepłe dni, a także pracować przy komputerze bądź oglądać telewizję bez utrudnień wywołanych promieniami wpadającymi przez okna znajdujące się od strony południowej. Nie mniej przydatne są one również zimą – umożliwiają wtedy właściwą cyrkulację ciepła w całym pomieszczeniu. Żaluzje drewniane, aluminiowe lub bambusowe są w stanie podnieść temperaturę nawet o 2°C! Ich kolejnym atutem jest fakt, że wpływają na polepszenie wentylacji, nie powodując jednoczesnego ograniczenia dostępu światła. Tak samo dzieje się, jeżeli mają one posłużyć ograniczeniu widoczności wnętrza przechodzącym nieopodal obserwatorom.

żaluzje poziome

W naszym warszawskim salonie znajdują się poziome żaluzje drewniane, bambusowe i aluminiowe, które składają się z trzech elementów: rynny górnej, lameli (inaczej piór; wykonane są one z taśmy aluminiowej o szerokości 16, 25, 35, 50, 70 mm, drewna 25, 35, 50, mm lub bambusa 25, 50mm), pokrętła.

żaluzja pozioma
 
Żaluzje drewniane, bambusowe oraz aluminiowe różnią się również parametrami, takimi jak funkcje oraz zastosowane rozwiązania konstrukcyjne. Możemy zatem wyróżnić:
  • międzyszybowe - do okien rozkręcanych. Szerokość taśmy 25 mm lub 16 mm,
  • nawierzchniowe - do okien nie rozkręcanych z PCV, aluminium. Możliwość mocowania w świetle szyby lub na ramie okiennej, do ściany i sufitu. Szerokość taśmy 16, 25, 35, 50, 70mm,
  • nawierzchniowe - do wszystkich typów okien, zwłaszcza do okien nie rozkręcanych, montowane na listwie przyszybowej bez konieczności nawiercania ramy (bez utraty gwarancji na okna),
  • drewniane i bambusowe - do montażu nawierzchniowego, ściennego i sufitowego,
  • w szerokościach taśmy od 35mm mogą występować z drabinką sznurkową lub taśmową,
  • sterowanie odbywa się za pomocą pokrętła, sznura, korby lub silnika elektrycznego.

żaluzje bambusowe

PPHUB ABis

Bartycka 24/26 paw. 116 , 00-716 Warszawa woj. mazowieckie , NIP: 5211004032, tel: (22) 424 39 64, abis@abis.waw.pl

Projekt i wykonanie: JELLINEK studio